img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Najlepšie horské bicykle do 1000 € – tieto stoja za pozornosť!

Hovorí sa, že kúpiť dobrý horský bicykel za menej ako 1000 € je nemožné. Avšak, pokiaľ sa dokážete trochu uskromniť po stránke výbavy a hmotnosti, aj s týmto rozpočtom kúpite veľmi solídny značkový bike. Z aktuálnej ponuky bicyklov na rok 2021 sme pre vás vybrali 3 modely, ktoré stoja za zváženie.

Ešte pred tým, ako sa vrhnete do kúpy nového bicykla, ujasnite si svoje očakávania. Majte na pamäti, že v cenovej relácii do 1000 € zoženiete prakticky len XC hardtail bicykle. Aj keď niektorí „neznačkoví“ výrobcovia ponúkajú taktiež celoodpružené bicykle za lukratívne ceny, odporúčame vyhnúť sa im. Lacné komponenty v kombinácii s ťažkým rámom rozhodne neprinesú taký zážitok, aký by ste očakávali. Nehovoriac o otáznej bezpečnosti a spoľahlivosti.

Ak kupujete horský bicykel do 1000 € a chcete, aby vám vydržal čo najdlhšie, choďte do overených značiek. Tie sú nielen zárukou spoľahlivosti, ale aj jednoduchej servisovateľnosti v prípade potreby akýchkoľvek opráv. Hoci výber horských bicyklov do 1000 € je dnes pomerne široký, keď z neho odfiltrujeme rôzne pochybné značky a slabo vybavené modely, možností veľa neostane. Vyberať odporúčame z týchto 3 bikov.

1. Cannondale Trail 8

Značku Cannondale netreba asi žiadnemu bikerovi dvakrát predstavovať. Na jej vrcholových modeloch jazdia pretekári v rámci rôznych cyklistických disciplín a klubov. Avšak, aj jej lacnejšie bicykle stoja za pozornosť. Najnovší model Trail 8 určený pre rok 2021 zaujme svojím uhladeným dizajnom, ale aj slušnou výbavou. Netreba očakávať nič profi, no priemernému cyklistovi jeho naladenie úplne postačí. O pohon sa stará kombinácia 3×7 ozubených kolies, zabrzdia vás mechanické kotúčové brzdy a odolný hliníkový rám zvládne aj jazdenie v stredne náročnom teréne.

Benefitom je najmä veľmi priaznivá cena, ktorá v závislosti od predajcu dokáže podliezť hranicu 600 €. Pripravte sa však na vyššiu hmotnosť, až 14,51 kilogramu. Na túto triedu bicykla je však uvedená hmotnosť pomerne adekvátna.

2. Trek Marlin 7

Pokiaľ sa so svojím rozpočtom na kúpu nového horského bicykla blížite k 1000€ hranici, dobrou voľbou môže byť práve nový model Marlin 7 od svetoznámeho výrobcu Trek. Ten zaujme nielen svojím unikátnym farebným rámom, ktorý je vyrobený z hliníka, ale aj veľmi dobrou výbavou. O pruženie sa stará vidlica RockShox a maximálne spektrum využiteľných prevodov zabezpečuje 10-rýchlostná kazeta spárovaná s prehadzovačom Shimano Deore. K bezpečnosti jazdy prispievajú aj silné hydraulické kotúčové brzdy Shimano. Hmotnosť bicykla je na úrovni 13,47 kilogramov.

3. Specialized Rockhopper Elite 29

 

Pohon 1×10 od Shimana, vidlica RockShox Judy SoloAir, moderný dizajn, odolný hliníkový rám, 29-palcové kolesá, hydraulické kotúčové brzdy Shimano a hmotnosť 13,5 kilogramu. Tieto parametre už sami o sebe napovedajú, že Specialized Rockhopper Elite 29 patrí medzi TOP horské bicykle do 1000 €. O perfektné jazdné zážitky sa postará aj spoľahlivá technika a komponenty od značkových výrobcov, ktoré sú v prípade výrobcu Specialized už štandardom. Svojou cenovkou sa Rockhopper Elite 29 už nebezpečne približuje k 1000€ hranici, v prípade niektorých predajcov ju dokonca prekonáva. Za svoje peniaze však získate kus skvelého bicykla, ktorý vyhovie aj náročnejším bikerom.

Veríme, že sme vás naším výberom inšpirovali a čoskoro aj vo vašej pivnici či garáži zaparkujete svoj nový stroj, ktorý vám bude robiť radosť pri každom jednom výjazde. Nezabudnite mu dopriať pravidelný kvalitný servis, aby vám vydržal spoľahlivo slúžiť prakticky naveky!

Zanechať komentár