img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Najlepšie cyklotrasy pre rodiny s deťmi v Bratislave a okolí

Každý správny biker vie, že neexistuje lepší spôsob trávenia pekných slnečných dní, ako príjemným cyklo-výletom s celou rodinou. Hoci Slovensko po stránke infraštruktúry vhodnej pre rodinné bicyklové dobrodružstvá nie je práve najpokrokovejšou krajinou, v okolí Bratislavy predsa len nájdete vskutku zaujímavé trasy!

Pri výbere cyklotrasy vhodnej pre celú rodinu treba myslieť na viacero aspektov. Nemala by byť príliš dlhá a vyčerpávajúca, aby ste deti zbytočne neodradili. No zároveň musí byť dostatočne zaujímavá, v ideálnom prípade s dostatkom pekných miest, kde si môžete spraviť prestávku. A v neposlednom rade, mala by byť čo najbezpečnejšia. Nikto sa predsa nechce s deťmi voziť niekoľko centimetrov od rýchlo prechádzajúcich autobusov a predbiehajúcich sa vodičov.

Všetky tieto prísne kritéria pre rodinný cyklo-výlet spĺňa hneď niekoľko trás v okolí Bratislavy. My sme pre vás vybrali 4 najzaujímavejšie.

1. Rača – mohyla M.R. Štefánika

Naša prvá odporúčaná cyklo-trasa začína v Rači, na konečnej zastávke električiek. Tu sa priamo napojíte na cyklistický chodník. Ten najprv smeruje do Svätého Jura, no následne zamieri na juh a popri letisku sa dostanete až do Ivanky pri Dunaji, odkiaľ už ľahko prejdete k mohyle M.R. Štefánika. Vyhnete sa akýmkoľvek hlavným cestám a užívať si môžete príjemné prírodné prostredie.

Celá trasa má rovinatý profil, takže ani malé deti na nej „nevypľujú dušu“. Z Rače až k Mohyle M.R. Štefánika meria približne 15 kilometrov. Naspäť sa vrátite po tej istej ceste.

2. Devínska Nová Ves – Devín

Hoci cyklotrasa vedúca z Devínskej Novej Vsi ku hradu Devín sa nemôže pýšiť práve najkvalitnejším asfaltom, pre pokojnú rodinnú jazdu úplne postačí. Má rovinatý profil a prechádza pekným prostredím popri rieke Morava. Svoju jazdu môžete začať z parkoviska pod hradom, kde sa priamo napojíte na cyklochodník. Po ňom sa vydajte smerom do Devínskej Novej Vsi, ktorá je vzdialená približne 4,5 km. Občerstviť sa viete v bufete pri Cyklomoste slobody.

Bonusový tip – keď už prídete do Devínskej Novej Vsi a ešte vám zostanú nejaké sily naviac, cez Cyklomost slobody môžete prejsť do Rakúska a vydať sa k nádhernému zámku Schloss Hof. Ten je od mosta vzdialený menej ako 2 kilometre.

3. Tour de Rakúsko

Rakúsko je rajom pre cyklistov, a to nielen jednotlivcov, ale aj rodiny s deťmi. Stačí prekročiť hranicu a naskytne sa vám hneď niekoľko fantastických možností, ako si bezpečne a príjemne vychutnať deň na 2 kolesách. Odporúčame zaparkovať v dedinke Wolfsthal, napríklad, pri vlakovej stanici. Odtiaľ sa viete vydať buď smerom do Bergu, alebo opačne, do Hainburgu. Vyberať si môžete z viacerých trás, ktoré sú kombináciou asfaltiek a veľmi dobre udržiavaných poľných ciest.

 

Všetky trasy majú rovinatý profil a nájdete popri nich množstvo pekných miest, kde si viete odpočinúť. Počas horúcich letných dní môžete zamieriť ku Dunaju a dopriať si príjemné osvieženie.

4. Železná studnička

Ak už bratislavské či rakúske rovinky začnú vaše ratolesti tak trochu nudiť, zobrať ich môžete aj do kopcov. Železná studnička je na to ako stvorená. Jedna z najobľúbenejších rekreačných lokalít má cyklistom čo ponúknuť. Vydať sa môžete viacerými peknými trasami, popri ktorých je hneď niekoľko bufetov. Ak máte dostatok síl, zamieriť môžete až na Biely kríž, kam vedie pekná asfaltka.

Približne 14 kilometrová trasa (od Červeného mosta) vám dá zabrať strmými stúpaniami, no vychutnať si následne môžete bezpečný zjazd dolu. Na Bielom kríži je naviac bufet, v ktorom sa viete občerstviť.

Predtým, ako sa vydáte na rodinné cyklo-dobrodružstvo, nezabudnite si nechať skontrolovať biky, aby boli v stopercentnom technickom stave. S tým vám radi pomôžeme v našom servise!

 

 

Zanechať komentár