img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Najlepšie aplikácie pre cyklistov – tieto 4 sa oplatí vyskúšať!

V dnešnej dobe, kedy nám smartfóny robia spoločnosť na každom kroku, existuje nekonečné množstvo spôsobov, ako z nich vyťažiť maximum. Efektívne využitie nájdu aj pri bicyklovaní. Nasledujúce 4 aplikácie spravia vaše výjazdy zábavnejšími a bezpečnejšími.

Zo širokej ponuky aplikácií pre cyklistov sme pre vás vybrali 4 najlepšie, ktoré sú dostupné zadarmo a stiahnuť si ich môžete ako na Android, tak aj na iOS.

1. Strava

Hoci podľa názvu by ste pravdepodobne tipovali, že táto appka bude slúžiť ako akýsi výživový poradca, v skutočnosti je v aktuálnej dobe najlepšou aplikáciou pre cyklistov. V prvom rade, slúži ako sociálna sieť. Spravíte si na nej vlastný účet, vďaka ktorému môžete sledovať iných cyklistov, vidieť všetky ich jazdy a komunikovať s nimi. Strava má v sebe zabudované komplexné systémy zaznamenávajúce údaje jazdy. Vyhodnocuje rýchlosti, prevýšenia, výkon a množstvo ďalších parametrov. Spárovať si ju viete aj s ďalšími aplikáciami, napríklad, Garmin, vďaka čomu ešte viac rozšírite jej funkcionalitu.

Snáď najväčším benefitom je ale možnosť porovnávať svoje výkony s inými jazdcami. Každý používateľ môže na Strave vytvoriť tzv. segment – stanoviť začiatok a cieľ určitého úseku trasy. Keď na tento segment príde akýkoľvek iný jazdec so Stravou, tá začne automaticky zaznamenávať, ako rýchlo cez daný úsek prejde. Svoje časy si viete porovnať s inými cyklistami vo svojom okolí a motivovať sa tak ku lepším výsledkom.

Sťahovať môžete tuAndroid, iOS

2. Trailforks

Túto zaujímavú aplikáciu ocení každý milovník trailov. Nájdete v nej databázu viac ako 80 000 veľkých, ale aj menších a menej známych trailov po celom svete. Pri každej trase vidíte množstvo parametrov, na základe ktorých viete vyhodnotiť jej náročnosť. Naviac, aplikácia umožňuje používateľom ku každému trailu pridať fotografie, videá a GPS záznamy, vopred si tak môžete pozrieť, do čoho idete. Samozrejme, v aplikácii nechýba ani funkcia zaznamenávania jazdy pomocou GPS, pričom vyhodnocované sú všetky dôležité parametre týkajúce sa rýchlosti a prevýšenia.

Sťahovať môžete tuAndroid, iOS

3. Komoot

Ak máte radi dobrodružstvá a radi na bicykli objavujete nové miesta, táto aplikácia vám do značnej miery uľahčí život. Umožňuje totižto detailne plánovať cyklo-výlety. Predstaviť si ju môžete ako Google Maps kompletne prispôsobený pre cyklistov. Zadáte si miesto, odkiaľ odchádzate a cieľ cesty, na základe čoho aplikácia navrhne rôzne trasy, ktoré sú vhodné pre bicykle. Automaticky vám ukáže všetky potenciálne úseky, ktoré môžu byť pre bicykel problematické. Viete si tak ľahko naplánovať najefektívnejšiu trasu na dochádzanie do práce, MTB alebo cestný výjazd.

Komoot vám zároveň pri plánovaní cesty presne ukáže jej profil, jednoducho si tak vyberiete najlepšiu trasu na základe vašich fyzických schopností. Súčasťou aplikácie je aj prepracovaná navigácia, ktorá vás dostane do cieľa vašej cesty. Tá pri jazde zobrazuje real-time dáta, napríklad aktuálnu rýchlosť, prejazdené kilometre, vzdialenosť do cieľa a podobne.

Sťahovať môžete tuAndroid, iOS

4. Road iD

My v Saferide dbáme na to, aby každá vaša jazda bola maximálne bezpečná. Preto v tomto zozname nesmie chýbať aplikácia Road iD. Tá funguje na pomerne jednoduchom princípe, no dokáže vám zachrániť život. Počas jazdy sleduje vašu polohu a môžete ju zdieľať so svojimi blízkymi, aby vedeli, kde ste. Aplikáciu si viete nastaviť tak, že keď zastavíte a do určitého času nepotvrdíte, že ste v poriadku, automaticky odošle notifikáciu predvoleným kontaktom. Zároveň, na domovskej obrazovke vášho smartfónu zobrazí 3 núdzové kontakty, prípadne informáciu o krvnej skupine či alergiách.

Sťahovať môžete tuAndroid, iOS

Zanechať komentár