img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kupujete si bike z e-shopu? My vám ho poskladáme!

Rozmýšľate nad tým, že si pred začiatkom sezóny spravíte radosť novým bikom? Možno ste si už pozerali potenciálnych kandidátov a prišli ste na to, že kúpiť ich viete najvýhodnejšie cez e-shop. To však vôbec nemusí byť problém!

Kúpa bicykla z e-shopu bola dlhé roky vnímaná ako krajné riešenie, ktoré len máloktorý biker chcel dobrovoľne využiť. V poslednom období však nakupovanie v internetových obchodoch zaznamenalo veľký boom a výnimkou nie sú ani bicykle. Registrujeme, že aj na Slovensku si čoraz viac ľudí objednáva nové biky online. Na čo sa treba pripraviť, pokiaľ sa takto rozhodnete aj vy?

Výhody nákupu bicykla z e-shopu

Azda najväčšou výhodou nákupu bicykla prostredníctvom e-shopu je nižšia cena. Častokrát aj o niekoľko desiatok či stoviek eur, čo rozhodne nie sú zanedbateľné čiastky. Objednávať môžete z viacerých slovenských či zahraničných obchodov, takže výber je skutočne široký. Pomerne ľahko dokážete nájsť svoj vysnený bike a objednať si ho z pohodlia domova. Pokiaľ navštevujete kamenné predajne, výber bicyklov je obvykle obmedzený a strávite ním neporovnateľne viac času.

Nevýhody nákupu bicykla z e-shopu

Samozrejme, treba počítať s tým, že na bicykel si nemôžete pred kúpou sadnúť a vyskúšať si ho. Výrobcovia však na tento problém prinášajú riešenie v podobe podrobných veľkostných tabuliek. Na základe nich si jednoducho vyberiete optimálnu veľkosť rámu podľa vašich parametrov. A pokiaľ sa vám náhodou stane, že vám bike predsa len nesadne, stále ho môžete vrátiť. Podobne ako akýkoľvek iný tovar objednaný cez internet.

Druhým potenciálnym negatívom môže byť skutočnosť, že bicykel k vám domov prípade zabalený v krabici. Teda, bude do istej miery rozobratý a pred tým, než na ňom budete môcť jazdiť, ho musíte poskladať a naladiť. Ani toto však netreba brať ako veľkú nevýhodu. Totižto, so skladaním a ladením bicykla sa nemusíte zapodievať sami. Stačí ho zveriť do našich rúk!

Skladanie bicykla z e-shopu

Bicykle, ktoré prídu zabalené v škatuli z e-shopu, majú štandardne demontované predné koleso. Radenie a brzdy sú obvykle nahodené, avšak len provizórne a treba ich kompletne naladiť. Inštalované je už aj stredové a hlavové zloženie, ale opäť platí, že nie vždy úplne správne.

Správne naladenie jednotlivých komponentov

Pri skladaní nového bicykla z krabice je potrebné správne dotiahnuť a naladiť prehadzovač, prešmykač či brzdy. Musia sa skontrolovať kolesá, ktoré v niektorých prípadoch prídu z výroby nesprávne vycentrované, takže ich treba doladiť. Následne je nutné vyladiť pozíciu riadidiel a sedlovky, pričom sa doťahujú jednotlivé spoje.

Pozornosť je potrebné venovať aj vidlici či tlmiču, ktorý je potrebné nastaviť podľa hmotnosti jazda. Posledným krokom je montáž dodatočného príslušenstva, napríklad blatníkov, svetiel či cyklo-počítača.

Vyladíme váš bike k dokonalosti!

Pokiaľ so skladaním a servisom bicyklov nemáte dostatok skúseností, ladenie vlastného bicykla z krabice môže byť pre vás zdĺhavé a náročné. Nehovoriac o tom, že na to, aby sa vám podarilo bicykel správne vyladiť, potrebujete správne nástroje. Predsa len, nechcete si čisto nový bike hneď poškodiť. Jedine správne naladený bicykel dokáže dlhodobo spoľahlivo slúžiť. Pokiaľ sa pri skladaní dopustíte nejakých chýb, hrozí, že komponenty sa pri prevádzke viac opotrebujú a bude potrebná ich skoršia výmena.

Ak chcete mať istotu, že váš nový bicykel bude vyladený na 100 % a pripravený na všetky zážitky, môžete ho nechať poskladať nám. So skladaním bicyklov z e-shopov máme bohaté skúsenosti a disponujeme značkovými nástrojmi, vďaka ktorým dokážeme pracovať rýchlo a precízne zároveň. Neváhajte nás kontaktovať a objednajte si termín vopred!

Zanechať komentár