img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Firma SCOTT uviedla na trh najľahší cestný e-bike na svete

SCOTT Addict eRIDE Premium – najľahší cestný elektrobicykel na svete

 Svet elektrobicyklov je bohatší o ďalší špičkový kúsok. Ponuku dopĺňa unikátny model od švajčiarskej firmy SCOTT. Ten poteší srdce fanúšika e-bikov niekoľkými pozitívami. Hlavným lákadlom je jeho rekordne nízka hmotnosť.

Na trhu s elektrobicyklami by ste ľahší model zatiaľ hľadali márne. Celosvetové prvenstvo si uchmatol atraktívny SCOTT Addict eRIDE Premium, ktorý je aktuálne najľahším e-bikom svojho druhu. V kombinácii s ďalšími skvelými parametrami, ktorými elektrobicykel vyniká, sa tak postará o ešte lepší zážitok z jazdy.

Hmotnosť len 10,75 kg

Nízkou hmotnosťou sa vyznačovali už predošlé modely od švajčiarskeho výrobcu. Pod 12 kg sa mu podarilo dostať s modelom eRIDE 10, ktorý váži presne 11,6 kg. Momentálne najľahší cestný e-bike má ešte o necelý 1 kilogram menej. Jeho konečnú hmotnosť, ktorá dosahuje iba 10,75 kg, sa podarilo znížiť najmä vďaka 1,04-kg karbónovému rámu HMX. Ten je údajne najľahším karbónovým rámom, aký bol doposiaľ uvedený na trh.

scott addict eride premium

Dojazd až do 120 km

Rekordne nízka hmotnosť nie je jediným dôvodom, pre ktorý sa tento unikátny e-bike oplatí vyskúšať na vlastnej koži. Model je vybavený aj výkonným elektromotorom, ktorý vás po 3 hodinách napájania môže doviesť až do vzdialenosti 120 km. Z hľadiska maximálnej dĺžky možného dojazdu to radí novinku od firmy SCOTT medzi najlepšie cestné elektrobicykle, aké boli v posledných rokoch vyrobené a uvedené na trh.

E-bike na dlhé výlety

Nízka hmotnosť a dlhší dojazd elektrobicykla je perfektnou kombináciou, ktorá vám ponúka možnosť užiť si dlhšie trasy s náročnejším stúpaním bez vynaloženia väčšej energie. Model SCOTT Addict eRIDE Premium sa tak ideálne hodí na jazdu po asfaltových cestách aj vo vyšších nadmorských výškach, odkiaľ si budete môcť užívať nádherné výhľady. Po nich vás vďaka ľahkosti a dobrej aerodynamike bicykla čakajú rýchle zjazdy nadol.

scott addict eride premium

Nechýbajú komponenty Shimano

Pod ľahkosť, s akou budete na elektrobicykli jazdiť na rovinkách aj v terénoch s prevýšením, sa podpisujú prvotriedne komponenty od spoločnosti Shimano, ktoré sú tiež známe nižšou hmotnosťou a skvelou aerodynamikou. Tie švajčiarsky výrobca použil napríklad v podobe 22-rýchlostného prehadzovača Dura-Ace Di2. Komponenty od japonského výrobcu súčiastok poslúžili aj v prípade kazety a prevodníka, reťaze na bicykel, stredového zloženia či bŕzd.

Zdroj obrázkov – brujulabike.com, cyclingweekly.com

Zanechať komentár