img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

6 najkrajších trás pre horský bicykel v Bratislave a okolí

6 najkrajších trás pre horský bicykel v Bratislave a okolí

Mestské lesy v Bratislave, divoké chodníčky v Malých Karpatoch či zopár atraktívnych kilometrov v neďalekých lužných lesoch. Možností, kam vyraziť na horskú cyklistiku v Bratislave a jej okolí, je hneď niekoľko.

Kým na niektorých trasách poriadne preveríte svoju kondíciu, na iných si užijete pohodlnejšiu jazdu s množstvom pekných scenérií. Ďalšie z nich ponúkajú kombináciu obidvoch možností, vďaka čomu sú zárukou pekne stráveného dňa. Týchto 6 najkrajších cyklotrás odporúčame absolvovať každému milovníkovi horskej cyklistiky (nielen) z bratislavského regiónu.

  1. Cyklo-okruh okolo Kamzíka

Stále v meste, no zároveň v teréne. Pri absolvovaní tohto cyklo-okruhu sa môžete tešiť na 20 km poriadnej horskej cyklistiky. Odštartovať jazdu plnú stúpania a zjazdov môžete pod tzv. Červeným mostom, odkiaľ prejdete na Železnú studničku. V jej blízkosti je niekoľko malých jazier, pri ktorých môžete načerpať energiu pred dlhším a strmším stúpaním hore na Kamzík k televíznej veži. Po poctivom šliapaní nahor príde odmena v podobe 3-km zjazdu do mesta.

cyklotrasy v Bratislave a okolí

  1. Zo Železnej studničky do Stupavy

Ak vám výstup na Kamzík nestačí, zo Železnej studničky si to namierte až do Stupavy. Pri výbere tejto trasy sa pripravte na poriadne stúpania, ktorých bude viac a každé vám dá zabrať. Prvou medzistanicou môže byť Biely kríž nad Račou, pri ktorom budete mať to najhoršie za sebou. Cesta plná zážitkov po asfaltke obklopenej lesným prostredím potom pokračuje ďalej cez Borinku, z ktorej je to iba kúsok do Stupavy, kde si oddýchnete v parku pri kaštieli.

  1. Singletrack Cerová dráha

Železná studnička ako východiskový bod po tretíkrát. Tentoraz sa z nej vydajte na kvalitný malokarpatský singletrack. Ten vedie bývalým poľovníckym chodníkom, ktorý v súčasnosti okupujú horskí cyklisti. Zhruba 10-km úsek cez neporušený divoký les vás dostane na Malý Slavín. Trasa je síce krátka, no opakované stúpania, zjazdy a náročný terén vyžaduje pomerne vyšší výkon. Singletrack, samozrejme, môžete prechádzať obojsmerne.

  1. Okolo Devínskej Kobyly

Cyklotrasa vedúca pod Devínskou Kobylou je ďalšia z horských chuťoviek priamo v hlavnom meste. Ak si za začiatok trasy zvolíte konečnú zastávku MHD na Dlhých Dieloch, od ktorej sa presuniete cez Kráľovu horu na cestu vedúcu okolo samotného vrcholu Devínskej Kobyly, pri spiatočnej ceste najazdíte viac ako 25 km s prevýšením prekonávajúcim 500 m.

cyklotrasy v Bratislave a okolí

  1. Po luhoch v okolí Vojky

Cyklotrasa, pri ktorej môžete posunúť svoje fyzické aj mentálne hranice, meria vyše 100 km. Samozrejme, to platí len v prípade, ak pôjdete od Prístavného mosta v Bratislave do luhov za obcou Vojka a späť. Väčšia časť cyklotrasy síce vedie rovinkou po medzinárodnej magistrále okolo Dunaja, no hate ukryté v luhoch za Vojkou sa postarajú o to, aby ste si užili zaujímavú a zároveň aj trochu nebezpečnú jazdu.

  1. Biskupickými luhmi do Dunajskej Lužnej

Jazda pomedzi lužné lesy sa dá absolvovať aj v Bratislave a jej blízkom okolí. Ako stvorené sú na to Biskupické luhy, do ktorých sa dostanete zo športového prístavu neďaleko Slovnaftu. Čaká vás pohodlná cesta, miestami asfaltová, miestami lesná, ktorá prechádza Kalinkovskou horárňou, Hamuliakovom a Dunajskou Lužnou. Počas jazdy uvidíte aj prírodné pamiatky ako Panský diel, Kopáčsky ostrov alebo rezerváciu Gajc.

Pravidelné jazdy na terénnych cyklotrasách dávajú vášmu bicyklu zabrať. Pred každou jazdou vám preto odporúčame skontrolovať jeho stav a funkčnosť. V prípade akýchkoľvek problémov sme tu pre vás v našom bratislavskom servisnom centre, v ktorom sa postaráme o vaše pohodlie a bezpečnosť počas jazdy.

Zdroj obrázkov – CykloWebka.sk, PlanetSlovakia.sk

Zanechať komentár