img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

6 najkrajších trás pre cestný bicykel v Bratislave a okolí

6 najkrajších trás pre cestný bicykel v Bratislave a okolí

Bratislava a jej blízke okolie ponúka dostatok možností na cestnú cyklistiku. Sieť cyklotrás vedie na všetky svetové strany, pričom každá z nich ponúka pekný športový aj estetický zážitok.

S výberom vhodnej cyklotrasy, na ktorej preveríte svoju kondíciu a zároveň si užijete pohľad na atraktívne scenérie, nebudete mať žiadny problém. Bratislava je výborným východiskovým bodom nielen na krátke trasy v meste a jeho okrajových častiach, ale aj na celodenné cyklotúry vedúce pohraničím alebo okolitými slovenskými lokalitami.

  1. Most Lafranconi – Devín – Schloss Hof

Prvá z trás patrí k tým kratším. Začať ju môžete práve pod Mostom Lafranconi, odkiaľ sa vám naskytne pohľad na mohutný Dunaj. Po pár minútach sa dostanete ku Karloveskému ramenu, pri ktorom sa napojíte na frekventovanú Devínsku cestu. Odmenou za zvládnutie tohto úseku bude pohľad na Devínsky hrad priamo zo Slovanského nábrežia, z ktorého môžete pozorovať aj rieku Moravu vlievajúcu sa do Dunaja. Onedlho budete ponad Moravu prechádzať Cyklomostom Slobody, za ktorým trasa pokračuje rovno k nádhernému zámku Schloss Hof.

Najkrajšie cyklotrasy pre cestný bicykel Bratislava

  1. Most Lafranconi – Kittsee – Petržalka

Z Mostu Lafranconi môžete do Rakúska vyraziť aj iným smerom. Ak ním prejdete za Dunaj, rovinatou trasou sa o niekoľko minút dostanete k hraničnému priechodu Berg. Ešte pred ním si môžete urobiť krátku zastávku pri petržalských vojnových bunkroch. Po prejdení hranice sa už o chvíľu ocitnete na križovatke, z ktorej sa vydáte do Kittsee. Malebná pohraničná dedinka vás prekvapí svojím pokojom a dobrou dostupnosťou späť na slovenskú stranu do Petržalky.

 

  1. Petržalka – Čunovo – Rajka

Po príchode do Petržalky môžete pokračovať ďalej viacerými možnými smermi. Ak vás láka kombinácia šumu vĺn vody a šumu vetra v luhoch, na svoje si prídete smerom do Čunova. Na trase uvidíte Chorvátske rameno, útulné Čunovo obklopené tichými lužnými lesmi či vodnú elektráreň. Krátko na to sa ocitnete v maďarskej dedine Rajka, kde si môžete oddýchnuť pred cestou späť.

  1. Cyklotrasa JURAVA

Pre tých, ktorí plánujú jazdiť v okolí Bratislavy, no nechcú ísť za hranicu, je skvelou voľbou takmer 30 kilometrov dlhá cyklotrasa JURAVA. Kvalitný asfaltový povrch vedie skoro celou jej dĺžkou, pričom absolvovať ju môžu aj rodičia s deťmi. Trasa vedúca z Rače cez Svätý Jur a Vajnory až po Ivanku pri Dunaji s možnosťou odbočky do Chorvátskeho Grobu nemá takmer žiadne prevýšenie.

  1. Po Dunajskej cyklotrase

Jazda po úseku, ktorý je súčasťou medzinárodnej cyklomagistrály vedúcej okolo Dunaja, je skutočnou lahôdkou. Z Bratislavy ňou môžete dôjsť až do Štúrova, odkiaľ trasa pokračuje do Maďarska. Bratislavčania však zvyknú absolvovať pomerne kratšie jednodňové úseky do Hamuliakova alebo do Čilistova. Ak máte perfektnú kondíciu, po trase okolo vodného diela stihnete za jeden deň aj vodnú elektráreň v Gabčíkove so zastávkou pri kompe v Kyselici.

Najkrajšie cyklotrasy pre cestný bicykel Bratislava

  1. Okruh okolo historického jadra

Ďalšia z najkrajších trás má celkom iný ráz ako tie predchádzajúce. Prírodu a pokoj od ruchu veľkomesta nahrádza kontakt s históriou. Krátky 2-km okruh vedie okolo najkrajších zákutí Starého Mesta a jeho historického jadra. Počas jazdy uvidíte najvýznamnejšie bratislavské pamiatky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou histórie mesta.

V prípade absolvovania dlhšej trasy nezabudnite na kompletnú cyklistickú výbavu.

Zanechať komentár