img
loader image
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 doplnkov na bicykel, ktoré sa oplatí mať vo výbave

Bicykel je vskutku multifunkčný stroj. Prostredníctvom rozličných komponentov si ho môžete ľahko prispôsobovať podľa vašich predstáv. Niektoré z nich ocenia len skutoční fajnšmekri, no nasledujúcich 5 praktických doplnkov najmä na dlhších výjazdoch privíta prakticky každý biker.

Doplnky, ktoré vám práve ukážeme, viete jednoducho zohnať vo väčšine online aj offline predajní s cyklo potrebami. Zväčša sa jedná o univerzálne „zlepšováky“, ktoré sa dajú jednoducho inštalovať na všetky typy bicyklov. Ak by ste však s ich montážou mali akýkoľvek problém, alebo jednoducho nemáte čas, pokojne ju môžete zveriť aj do našich rúk. Radi vás privítame v našom servisnom centre a pomôžeme vám.

Tak, a teraz už tie spomínané doplnky…

1. Kapsička pod sedlo

Existuje nekonečné množstvo rôznych kapsičiek a tašiek na bicykel. Od veľkých, ktoré sa montujú na samostatnú konštrukciu nad zadné koleso, cez kapsy na riadidlá či rám, až po praktické malé kapsičky pod sedadlo. Práve posledná menovaná možnosť je podľa nás najlepšou. Nenaruší uhladený dizajn vášho bicykla, no zároveň do nej zmestíte veľa užitočných vecí. Kapsičky sú dostupné v rôznych veľkostiach, je už len na vás vybrať si tú správnu.

Praktický tip – v kapsičke pod sedlom si vždy so sebou noste náhradnú dušu, páčky na demontáž plášťa, opravnú sadu na defekty a vreckovú sadu kľúčov. Tieto veci vám nezaberú veľa miesta, no ušetria vás od nekonečného tlačenia bicykla domov či telefonovania kamarátom, keď dostanete defekt. A, samozrejme, nezabúdajte na malú príručnú pumpu.

2. Držiak na fľašku

Takmer žiaden cyklo-výlet sa nezaobíde bez správneho pitného režimu. Držiak na fľašku je tak nevyhnutnosť a mal by byť hneď prvým doplnkom, ktorý si na bike kúpite. Ak často jazdíte dlhšie trasy, zaobstarajte si rovno dva. Väčšina bicyklov má rám vybavený viacerými montážnymi dierami, viete tak mať naraz namontované 2 držiaky.

3. Kvalitné svetlo

Poznáte to aj vy. V rámci tripu skočíte na pivko, zarozprávate sa s kamarátmi, necháte sa zlákať na pekný výhľad a zrazu je tma. Alebo dostanete defekt a jeho oprava vám zaberie viac času, ako by ste predpokladali. Vracať sa po tme bez dostatočne silného svetla môže byť veľký hazard. Ak hrozí, že domov budete prichádzať po západe slnka, zoberte si so sebou kvalitné svetlo. Ideálne také, ktoré nebude slúžiť len ako poznávací znak pre vodičov, ale aj vám dobre posvieti na cestu.


4. Držiak na smartfón

Ak patríte medzi dobrodruhov, radi objavujete nové miesta a mestá, často sa nezaobídete bez dobrej navigácie. Zakúpiť si viete špičkový cyklo počítač s dotykovou obrazovkou, alebo môžete ušetriť a na navigovanie použiť smartfón. Vďaka kvalitnému držiaku bude stabilne upevnený na riadidlách a okrem trasy vám môže zobrazovať aj rýchlosť, prejdené kilometre a mnohé ďalšie údaje.

5. Cyklo počítač

Ak nechcete alebo nemôžete na meranie jazdných parametrov využívať smartfón, skvele poslúži cyklo počítač. Vybrať si viete lacný model, ktorý je so senzorom merajúcim rýchlosť kolesa prepojený drôtom, alebo môžete zainvestovať do modernejšieho bezdrôtového riešenia. Drahšie cyklo počítače vedia okrem rýchlosti, času jazdy a prejdených kilometrov zaznamenávať aj kadenciu, srdcový tep a mnohé ďalšie zaujímavé parametre. Vybavené môžu byť aj väčším dotykovým displejom, na ktorom viete sledovať navigáciu. Benefitom kvalitného cyklo počítača je vysoká presnosť zaznamenávaných dát a odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Vďaka týmto praktickým doplnkom bude každá vaša jazda komfortnejšia a bezpečnejšia. Ktoré z nich využívate aj vy?

Zanechať komentár